Toneelcompetities archief

Uitslagen Toneelcompetitie 2018-2019

Beste mannelijke hoofdrol

Jeroen Smit (Wij zijn geen monsters – Toneellab)
Jeroen Kappelhof (ApoCalypso – Odia)
Barry Grove (The 39 Steps – Vrij Theater)

Beste vrouwelijke hoofdrol

Jeanet Schurman-Vredeveld (Doek – Toneellab)
Jolanda Strik (Jack’s vrouwen – Odia)

Beste mannelijke bijrol

Mark Vanhommerig (Genesis – Adodvs)
Egon de Prouw (Ilias – Durf)
Sebastiaan van Beek (The 39 steps – Vrij Theater)
Niek Fassaert (Genesis – ADODVS)
Ron Strijaards (Wij zijn geen monsters – Toneellab)

Beste vrouwelijke bijrol

Janie Ammeraal (The 39 steps – Vrij theater)
Marjolijn Seijsenaar (ApoCalypso – Odia)
Jeanet Schurman-Vredeveld (Wij zijn geen monsters – Toneellab)

Beste vormgeving

Wij zijn geen monsters (Toneellab)
Genesis (ADODVS)
De geschiedenis van de familie Avenier Deel 1 (Facet)

Beste
regie

Pieternel Bollmann (Wij zijn geen monsters – Toneellab)
Miriam de Hoogh & Jeroen Smit (Genesis – ADODVS)
Ric Berrety (The 39 Steps – Vrij Theater)

Beste voorstelling

Genesis (AdoDvs)
Wij zijn geen monsters (Toneellab)
The 39 steps (Vrij theater)
Ilias (Durf)

Eervolle vermeldingen

Noreen Broeren (The 39 steps – Vrij theater)
Nelleke Dohle (Genesis – ADODVS)
Dorien Bennink (Genesis – ADODVS)
Anja van Leeuwen (Ilias – Durf)
Katja Visser (De geschiedenis van de familie Avenier Deel 1 – Toneelgroep Facet)
Sanne Trienekens (Genesis – ADODVS)
Beau Gunst (Genesis – ADODVS)

Foto's

Beste prestatie: leukste scène

Gaby Weekhout & Jasper Stoppelenburg (Radio-scene in DJOOK – WATS)

Uitslagen Toneelcompetitie 2017-2018

Beste mannelijke hoofdrol

Ric Beretty (Het proces – Vrij Theater)
Marten van der Meiden (Het proces – Vrij Theater)
Marcel Bes (De meeuw – Facet)

Beste vrouwelijke hoofdrol

Jeanet Schurman-Vredeveld (Het geheugen van water – Odia)
Iefke Bloothoofd (Het proces – Vrij Theater)
Irma Hollander (De barones – ODIA)

Beste mannelijke bijrol

Arthur Verheul (De barones – ODIA)
Mark Vanhommerig (One Flew over The Cuckoo’s Nest – Toneellab)
Niek Fassaert (One Flew over The Cuckoo’s Nest – Toneellab)

Beste vrouwelijke bijrol

Lara Hagendoorn (D@ten – Durf)
Jet van Riel (De barones – ODIA)
Nelleke Dohle (De geweren van vrouw Carrar – ADODVS)

Beste vormgeving

 Hélène Oostdijk (Het proces – Vrij Theater)
Marian Pankow (Het geheugen van water – ODIA)
Pierre van Oosten (One Flew over The Cuckoo’s Nest – Toneellab)

Beste
regie

Marian Pankow (Het geheugen van water – ODIA)
Joeri van Veenendaal (De geweren van vrouw Carrar – ADODVS)
Hélène Oostdijk (Het proces – Vrij Theater)

Beste voorstelling

Vrij Theater (Het proces)
ODIA (Het geheugen van water)
Toneellab (One Flew over The Cuckoo’s Nest)
ADODVS (De geweren van vrouw Carrar)

Foto's

Uitslagen Toneelcompetitie 2016-2017

Beste mannelijke hoofdrol

Stijn Gijsbers (Koppen – Haags Theaterhuis)

Marcel Bes (Vrouw met de baard – Facet)
Lowie Bolleboom (Gewoon te gek – De Gezellen)

Beste vrouwelijke hoofdrol

Nel van Someren (La Paloma – Venster)

Joke van de Graaf (Assepoes – Wats)
Irma Hollander (Sangria – ODIA)

Beste mannelijke bijrol

Florian Dijkhuizen en Jasper Stoppelenburg (Assepoes – Wats)
Jasper Stoppelenburg (Bedgeheimen – Toneellab)
Alexander Kuhlmann (Rinoceros – ADODVS)

Beste vrouwelijke bijrol

Margriet van der Meijden (Rosmersholm – Toneellab)

Cora Kreft (Rinoceros – ADODVS)
Marjolijn Sijsener (Sangria – ODIA)

Beste vormgeving

Nina Sondagh (Koppen – Haags Theaterhuis)
Helene Oostdijk (Rosmersholm – Toneellab)
John Roos (La Paloma – Venster)

Beste
regie

Marian Pankow (Assepoes – Wats)
Nina Sondagh (Koppen – Haags Theaterhuis)
Ron Strijaards (Bedgeheimen – Toneellab)

Beste voorstelling

Haags Theaterhuis (Koppen)
Wats (Assepoes)
Toneellab (Bedgeheimen)
Toneellab (Rosmersholm)

Foto's

Uitslagen Toneelcompetitie 2015-2016

Beste mannelijke hoofdrol

John Roos (Emanuel/Sigrid/Richard uit De Verschrikkelijke Moeder door Venster)
Egon de Prouw (Telemachus uit Odysseus door Durf)
Pierre van Oosten (Theodoor uit Het Zouthuis door Toneellab)

Beste vrouwelijke hoofdrol

Janie Ammeraal (Celine uit De Mensenhater door Vrij Theater)
Joke van de Graaf (Mrs Smith uit De Kale Zangeres door Wats)

Nelleke Dohle (De bruid uit De Burgermansbruiloft door ADODVS)

Beste mannelijke bijrol

Jeroen Smit (vriend van de bruidegom uit De Burgermansbruiloft door ADODVS)
Harold de Jonge (Klaus uit Festen door De Zwarte Weduwe)
Jasper Stoppelenburg (De brandweermancommandant uit De Kale Zangeres door Wats)

Beste vrouwelijke bijrol

Jeanet Schurman-Vredeveld (Anita/Birgit/ Cynthia uit De gelukkige Huisvrouw van Toneellab)
Denise Quik (Nausikaä, Sirene uit Odysseus van Durf)
Marianne Verhoork (Annabelle uit De Mensenhater van Vrij Theater)

Beste vormgeving

Festen (De Zwarte Weduwe)
De Verschrikkelijke Moeder (Venster)
De Kale Zangeres (Wats)

Beste
regie

Pierre van Oosten (De Kale Zangeres bij Wats)
Marian Pankow (De Mensenhater bij Vrij Theater)
Marian Pankow (Odysseus bij Durf)

Beste voorstelling

Wats (De Kale Zangeres)
Vrij Theater (De Mensenhater)
De Zwarte Weduwe (Festen)
Durf (Odysseus)

Beste bijzondere prestatie

Margot Leegwater en Marga Leemker voor hun prachtige duopresentatie als Elisabeth en Diana Martin uit De Kale Zangeres door Wats